Rehabilitacja


Gabinety rehabilitacyjne znajdują się na parterze budynku. Począwszy od 2016 r. systematycznie inwestujemy w nowe wyposażenie do fizykoterapii, takie jak aparat do ultradźwięków, kombajn wielozadaniowy do laseroterapii, elektroterapii, oraz terapii polem magnetycznym, lampa solux z których nasi mieszkańcy pod czujnym okiem fizjoterapeutek mogą korzystać.

Celem fizykoterapii jest usprawnienie mięśni po urazach, na przykład złamaniach oraz uśmierzenie bólu, a co za tym idzie poprawa komfortu życia w przewlekłych schorzeniach. Kinezyterapia odbywa sie w dwóch przestronnych salach, które wyposażone są w schody z pochylnia do nauki chodzenia, rowerki rehabilitacyjne, bieżnię do ćwiczeń, rotory kończyn dolnych i górnych, rowery stacjonarne poziome, chodziki czterokołowe. Posiadamy zestawy sensoryczne, pomagające w trakcie ćwiczeń rozwijać sprawność motoryczną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Przy pomocy UGULA, stosujemy kinezyterapię indywidualną z kilkoma pacjentami równocześnie. Stosuje się w nim zawieszenia całkowite, ćwiczenia czynne w odciążeniu oraz czynne z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo- ciężarkowego. Posiadamy również gabinet masażu klasycznego.
Podstawą kinezyterapii są różnego rodzaju ćwiczenia lecznicze, inaczej nazywane gimnastyką leczniczą. Celem tych ćwiczeń jest przywrócenie mieszkańcowi pełnej sprawności lub, jeśli nie ma możliwości powrotu do pełnego zdrowia, chociaż częściowej sprawności fizycznej. Kinezyterapia ma działać korzystnie nie tylko na układ ruchu, czyli kości, mięśnie i stawy, ale ma ona za zadanie wywierać również pozytywny i korzystny wpływ na inne układy naszego organizmu. Zadaniem kinezyterapii jest zatem również jak największe przywrócenie sprawności układu krążenia, układu oddechowego i nerwowego oraz przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego.

Kontakt

Skip to content